KPFI projektu īstenošana ir noslēgusies - Rīgas pilsētā ir uzstādīts energoefektīvs LED tehnoloģiju ielu apgaismojums
Publicēts mājaslapā: 29.05.2013 06:29.

 

KPFI projektu īstenošana ir noslēgusies - Rīgas pilsētā ir uzstādīts energoefektīvs LED tehnoloģiju ielu apgaismojums

Rīgas pašvaldības aģentūra „Rīgas Gaisma” ir īstenojusi KPFI atbalstīto projektu „Gaismekļu apgaismojuma līmeņa regulēšanas ierīču, aizsardzības automātikas ar B vai C raksturlīkni uzstādīšana un esošo gaismekļu nomaiņa uz energoefektīviem LED tehnoloģiju gaismekļiem Rīgā”.

Projekta rezultātā Rīgas pilsētā ir uzstādīti 546 LED tehnoloģiju ielu gaismekļi ar kopīgo jaudu 69,32 kW, kā arī 7 apgaismojuma līmeņa regulēšanas ierīces, kas nodrošina apgaismojuma regulēšanu noteiktā diennakts laikā.

Jaunais apgaismojums ir uzstādīts Rīgas pilsētas četros ielu posmos starp Vecmīlgrāvi un Dreiliņiem, nomainot nātrija apgaismes objektus uz gaismu izstarojošām diodēm (LED):

  • Viestura prospekta posmā no ēkas Nr. 35 līdz Ostas prospektam;
  • Mīlgrāvja ielas posmā no Ostas prospekta līdz Jaunciema gatvei;
  • Jaunciema gatves posmā no Mīlgrāvja ielas līdz Jaunciema 1. Šķērslīnijai;
  • Juglas ielas posmā no Lubānas-Juglas ielu rotācijas līdz Biķernieku-Juglas ielas rotācijai.

Apgaismojuma nomaiņas darbus veica iepirkuma procedūras rezultātā noteiktais būvuzņēmējs SIA „RECK”..

Projekta rezultātā paredzams elektroenerģijas ietaupījums 149,48 MWh/gadā un oglekļa dioksīda emisiju samazinājums par 59,50 t CO2 gadā.

Projekts tika īstenots Latvijas Republikas valsts budžeta programmas Klimata pārmaiņu finanšu instruments (KPFI) ietvaros, laika posmā no 2012.gada 26.janvāra līdz 1.novembrim. Kopējas projekta izmaksas ir 486 047,31 lati (bez PVN), no kurām 70% finansēja KPFI. 

Rīgas pašvaldības aģentūra „Rīgas Gaisma” ir īstenojusi KPFI atbalstīto projektu „Esošo gaismekļu nomaiņa uz energoefektīviem LED tehnoloģiju gaismekļiem Rīgā”.

Projekta rezultātā Rīgas pilsētā ir uzstādīti 608 LED tehnoloģiju ielu gaismekļi ar kopīgo jaudu 85,63 kW. Katra jaunā gaismekļa korpusā ir iebūvēta apgaismojuma līmeņa regulēšanas ierīce, kura nodrošina iespēju iestatīt gaismas intensitātes līmeņa regulēšanu atkarībā no diennakts izmaiņām.

Jaunais apgaismojums ir uzstādīts Rīgas pilsētas četros ielu posmos, nomainot nātrija apgaismes objektus uz gaismu izstarojošām diodēm (LED):

  • Kr.Valdemāra ielas posmā no Kronvalda bulvāra līdz Slokas ielai
  • Kalnciema ielas dz./ceļa pārvadā
  • Lielirbes ielas posmā no Kalnciema ielas dz./ceļa pārvada līdz K.Ulmaņa gatvei
  • A.Deglava ielas posmā no A.Saharova ielas līdz Lubānas-Juglas ielu rotācijai

Apgaismojuma nomaiņas darbus veica iepirkuma procedūras rezultātā noteiktais būvuzņēmējs SIA „Latvijas Energoceltnieks”.

Projekta rezultātā paredzams elektroenerģijas ietaupījums 247,99 MWh/gadā un oglekļa dioksīda emisiju samazinājums par 98,00 t CO2 gadā.

Projekts tika īstenots Latvijas Republikas valsts budžeta programmas Klimata pārmaiņu finanšu instruments (KPFI) ietvaros, laika posmā no 2012.gada 24.janvāra līdz 1.novembrim. Kopējas projekta izmaksas 485 841,29 lati, no kurām 70% finansēja KPFI.